UNESCO dejavnosti

Ob svetovnem dnevu knjige smo na naši šoli organizirali menjavo knjig. Sodelovali smo v projektu Menjaj branje in sanje. Učenci so imeli na voljo tri dni, da prinesejo svoje že prebrane knjige in jih zamenjajo za nove zanimive zgodbe. Menjave so se še posebno veselili naši mlajši bralci.

Letos smo že petič sodelovali v projektu MODER STOL. Z učenci 2. razreda smo pobarvali dva stola, se pogovorili o namenu projekta in nanj zapisali letošnje misli. Na stole ste vabljeni v šolsko avlo.

Konec maja (24.-27.5.2017) je 15 učencev od 4.-9. razreda obiskalo Beograd. Že tretjič smo se udeležili Šantičevih dni na naši gostujoči šoli OŠ Aleksa Šantića. Spoznali smo nove prijatelje, si ogledali nekaj znamenitosti Beograda, se poveselili na gala prireditvi, jedli odlično hrano in preživeli nepozabne dni v novem okolju. Nekaj utrinkov si lahko tudi ogledate...

Unescov Tujejezični recital

Gimnazija Škofja Loka je 14. oktobra v Sokolskem domu v Škofji Loki organizirala Unescov Tujejezični recital Jezik - kultura in tradicija. Letošnja tema festivala je bila Hrana, saj je letos mednarodno leto stročnic. Našo šolo sta zastopali učenki Ema Pernek in Evelyn Židan s pesmijo We are the world, ki nas s svojim sporočilom opominja na problem lakote v svetu in to sporočilo je z odlično power-point prezentacijo v ozadju nastopa predstavil učenec Miha Melihen.

Tudi naša šola sodeluje v projektu SIMBIOZA GIBA 2016

Uspešno izpeljali 22. Gorniški tabor v Vratih

V tednu od 19. 9. do 23.9. 2016 je v dolini Vrat potekal Gorniški tabor za učence 9. razreda, tri učence iz Unescovih šol ter dvajset učencev iz Srbije ter njihove spremljevalce. Poleg vsakodnevnih pohodov in vzponov na Bivak pod Luknjo ter Bivak IV, so učenci imeli tudi likovno, tehnično in naravoslovno delavnico ter delavnico nudenja prve pomoči in uporabe defibrilatorja.  Za varno pot na pohodih in prikaz vaje reševanja ponesrečencev v gorah, je poskrbela Gorska reševalna služba Mojstrana, kateri bi se radi lepo zahvalili. Zahvalili bi se tudi Jožetu Miheliču za prijeten sprehod po naši gorski pokrajini v obliki predavanja. Učenci so uživali v čudoviti pokrajini doline Vrat, še posebej lepo pa je bilo videti njihovo povezovanje in druženje.

4. UNESCO ASP TEK MLADIH – PTUJ 2016

Gimnazija Ptuj je tudi to leto organizirala UNESCO ASP tek mladih. Na Ptuju je bilo tudi letos pestro, zanimivo in športno. Med skoraj 2000 udeleženci dogodka sta nas letos zastopala učenca 7. razreda Rena Kralj in Tal Čarman.

EX TEMPORE STRMOL 2016

21. aprila 2016 je na gradu Stmol pri Cerkljah na Gorenjskem potekal 8. likovni natečaj OŠ Davorina Jenka in 4. UNESCOV nacionalni projekt, na katerem so sodelovali učenci slovenskih osnovnih in srednjih šol, ki so vključene v UNESCO. Udeležile so se ga tudi tri učenke naše šole: Lara Mrak iz 8. A ter Manja Čepelnik in Patricia Županovič iz 9. A.
Po vodenem ogledu gradu in grajskega parka so mladi likovniki ustvarjali v idilični okolici gradu v različnih likovnih tehnikah. Vsa nastala dela so bila razstavljena in prireditev se je zaključila z razglasitvijo rezultatov in pogostitvijo.

Gorniški tabor

Gorniški tabor, nacionalni projekt naše šole, bo potekal med 14. in 18. 9. 2015 na naši šoli in v Vratih.

Razpis

Seznam opreme

Dan kulturne raznolikosti v Kamniku

V četrtek, 14.5.2015, je bilo v Kamniku srečanje Unescovih šol ob dnevu kulturne raznolikosti za dialog in razvoj. Dogodka so se udeležili Ema in Tim iz 9. razreda s šolsko koordinatorico Meto Dobida Verdnik in ravnateljico Darjo Pikon, nacionalno koordinatorico UNESCO ASP mreže šol Slovenije.

14. Unescov tujejezični recital

V petek, 7. novembra 2014, se je v Škofji Loki odvil že 14. Unescov tujejezični recital, ki ga vsako leto organizira Gimnazija Škofja Loka. Na recitalu sta našo šolo zastopali učenki Pia Soklič in Emma Dušanič z recitacijama pesmi v slovenskem in angleškem jeziku. Recitala se vsako leto udeležuje več udeležencev, letos kar dvajset šol in vrtcev, tudi iz tujine.

Otroški parlament o naravi in tradiciji

V torek, 22. 10. 2013, smo se z učenkami Tinkaro, Tiffany, Laro, Saro, Stelo, Mašo in Loti iz 6. razreda  udeležile Otroškega parlamenta o naravi in tradiciji, ki je potekal v Bohinjski Bistrici in ga je v sodelovanju s šolami organiziral Triglavski narodni park. V lanskem šolskem letu smo z omenjenimi učenkami v okviru turističnega krožka sodelovali pri njihovem projektu tradicionalno znanje, kjer smo v kraju iskali ljudi, ki ohranjajo tradicionalno znanje in so ga pripravljeni prenašati na prihodnje rodove. Lani smo v mesecu aprilu na šolo povabili ga. Alenko Kramar, s katero smo se učili vezenja s križci in izdelovali vezene čestitke.

Na Otroškem parlamentu o naravi in tradiciji smo predstavili naš del projekta ter se seznanili z aktivnostmi, ki so jih izvajali po drugih šolah.
Parlament je potekal v duhu vrednotenja starega tradicionalenga znanja in spodbujanja povezovanja med generacijami. Učenke so z zanimanjem prisluhnile starim znanjem in iz srečanja prišle s prijetnimi vtisi in idejami, kako bi si lahko s tradicionalnim znanjem popestrili šolske ure ali zapolnili prosti čas.

Otroški parlament o naravi in tradiciji

Svetovni dan jezikov

26. septembra smo obeležili svetovni dan jezikov.

Eno Tree Planting Day

Sodelovali smo v mednarodnem projektu Eno Tree Planting Day ter 20. 9. posadili drevo.
Lahko nas najdete tudi na spodnji povezavi:
ENO TREE PLANTING DAY